بلاگ| وب سایت های کوچک و بهینه سازی

وب سایت های کوچک و بهینه سازی

وب سایت های کوچک و بهینه سازی

برای ایجاد روابط با مشتریان فقط سرعت و عملکرد وب سایت نیست که اهمیت دارد.گوگل،در ارزیابی های خود از وب سایت های کوچک نحوه عملکرد وب سایت را مورد نظر قرار می دهد. عملکرد وب سایت ها، همیشه عاملی با اهمیت بالا در رتبه بندی موتورهای جستجوی بوده است.
با این وجود،گوگل در سال 2020 در الگوریتم های خود یک به روز رسانی جدید را به توسعه دهندگان و طراحان وب معرفی کرد که بر اساس آن وب سایت های کسب و کار های کوچک باید از کاربردی بودن وب سایت خود برای کاربر و بازدید کننده اطمینان داشته باشند.همچنین باید مطمعن شوند که بر اساس عملکرد خود دچار جریمه از جانب Google   نشده باشند.چرا که این جریمه ها وب سایت ها را در معرض خطر کاهش رتبه و حذف از لیست های جستجو قرار می دهد.
البته گوگل برای این منظور ابزار های مفیدی را برای بررسی وضعیت وب سایت در اختیار قرار داده که بتوانید تا حد زیادی ،از میزان عملکرد وب سایت خود اطمینان حاصل کنید و مشکلات احتمالی را برطرف نمایید.
مهمترین این ابزار ها Google Search Console  می باشد که نقش مهمی در بررسی های شما از وب سایت خودتان ایفا می کند و می تواند راهنمای خوبی برای بهبود وضعیت سئو وب سایت شما باشد.
از دیگر عوامل بسیار مهم در بهبود عملکرد وب سایت،که گوگل به آن بسیار اهمیت می دهد،بهینه سازی سایت برای موبایل می باشد.امار ها نشان می دهد 34% از کسب و کار های کوچک در سال 2021 قصد دارند تا وب سایت خود را برای نمایش در تلفن همراه بهینه سازی نمایند.
همچنین،سرعت عملکرد صفحات در ارادئه داده ها در صفحات سریع و با عمکرد بالا،می تواند از مهمترین عوامل برای بهبود وضعیت رتبه وب سایت شما در خروجی های موتور های جستجو باشد.
استفاده از این ابزار ها،و به روز رسانی های معرفی شده نیازمند دانش فنی لازم و آشنایی با ابزار های بررسی عملکرد دارد و شما حتما باید به صورت برنامه ریزی شده از متخصص های توسعه دهنده وب کمک بگیرید.