بلاگ| وب سایت من کجاست؟

وب سایت من کجاست؟

وب سایت من کجاست؟

وب سایت من  کجاست؟
در واقع پاسخ به این سوال در توان برنامه نویس یا شرکت نرم افزاری  نیست.واقعیت این است که وب سایت شما در نزدیکترین جا به شما یعنی در ذهن شماست.
بیایید با هم دلایل این که وب سایت شما در ذهن شما قرار دارد را بررسی کنیم و بعد راهی برای آوردن آن از دنیای ذهنی به دنیای مجازی پیدا کنیم.


وب سایت شما در ذهن شماست چون،زمانی که تصمیم می گیرید صاحب یک وب سایت با وب اپلیکیشن شوید،احتمالا مدت ها قبل موضوعی در این مورد، ذهن شما را درگیر کرده است.مثلا جایی وب سایت شرکت دوست یا رقیب نظر شما را جلب کرده یا اپلیکیشن شرکتی را دیده اید و گوشه ای از ذهن خودتان به تجزیه و تحلیل آن پرداخته اید.
وب سایت شما در ذهن شما قرار دارد چون،شما نمی خواهید شبیه کسی باشید که سایت او را دیده اید.پس فکر کرده اید که چطور می توانید وب سایت بهتری داشته باشید و بعد از آن به رنگ ها ،عکس ها و شاید جانمایی های دلخواه فکر کرده اید.
وب سایت شما در ذهن شما قرار دارد چون، شما مشتریان خود را می شناسید،روزانه با آنها در ارتباط هستید و می دانید به دنبال چه چیزی می گردند تا به شما دست پیدا کنند.
وب سایت شما در ذهن شما قرار دارد چون،شما سالها تجربه را در کار خود کسب کرده اید و می دانید چه خدماتی را چه طور در دسترس کاربر قرار دهید تا کاربر شما در بازدید از سایت شما تجربه ای به یاد ماندنی را کسب کند و نام شما را فراموش نکند.
و البته وب سایت شما در ذهن شما قرار دارد چون شما می خواهید آن را توسعه دهید و همواره برای ارتقا و پیشرفت آن برنامه ریزی می کنید.

حالا که فهمیدیم وب سایت شما کجاست،باید ببینیم چطور تصویر ذهن خود را به طرح تبدیل کنیم.
قبل از هر چیز مطمعن شوید نیاز شما چیست و اولویت ها کدام است.مهم است که قبل از اجرای طرح،خود شما از آنچه که نیاز دارید اطمینان داشته باشید.اگر بتوانید یادداشت هایی از آنچه در ذهن دارید،تهیه کنید، هم شما و هم تیم نرم افزار راحت تر با شما ارتباط برقرار می کند.
در این مرحله شما به کمک یک برنامه نویس احتیاج خواهید داشت.نه هر برنامه نویسی.کسی که تجربه کد نویسی پروژه های وب را داشته باشد.پس پرس و جو کنید و رزومه ببینید.در مورد فریم ورک ها و ابزار ها سوال کنید و از امکان توسعه و مسیر آن آگاه شوید.
شرح کار و تخصص خود و مجموعه خودتان را برای برنامه نویس توضیح دهید و مطمعن شوید روال کار تخصصی شما درک شده است.ممکن است برنامه نویس تجربیات مشابهی در این زمینه داشته باشد که به کار شما بیاید.باید بتوانید به کمک برنامه نویس،بهترین روش را برای پیاده سازی فرایند مورد نظر بیابید و بیان کنید.
وب سایت های مشابهو همکار را ببینید و نظر خود را در مورد آنها منتقل کنید.قرار نیست از دیگران کپی کنیم.گاهی پیشنهاد های دیداری موثرتر از ساعت ها توضیح عمل می کنند.
همواره در طول پروژه،ارتباط خود را با برنامه نویس حفظ کنید.این یک اصل بسیار مهم و تعیین کننده در پیاده سازی نرم افزار ها است.برنامه نویس برای یافتن بهترین راهکار فرایند تنها می تواند به ظرافت های تجربیات شما تکیه کند
فرایند های کاری خود را به خصوص در زمان پیاده سازی نرم افزار های وب فرایندی شفاف و آسان پیاده سازی کنید و تا جای ممکن اطمینان حاصل کنید که روال پیاده سازی شده به کاربر در آسان تر شدن دسترسی به داده ها یا خدمات کمک می کند.
درک کنید که تغییرات بزرگ و متوالی در طول روند پیاده سازی پروژه،و فشار بر روی تیم توسعه،می تواند پیاده سازی را بر شما و برنامه نویس به یک چالش تبدیل کند پس تا جای ممکن در مراحل اولیه،در مورد آنچه می خواهید و انچه که نمی خواهید اطمینان حاصل کنید.
در مورد زمان و هزینه ها با برنامه نویس صحبت کنید و به توافقی نسبی برسید.معمولا به دلایل مختلف پروژه ها بیش از زمان معین شده نیازمند وقت هستند.