بلاگ| تفاوت بین وب اپلیکیشن و وب سایت

تفاوت بین وب اپلیکیشن و وب سایت

تفاوت بین وب اپلیکیشن و وب سایت

به بیان ساده، توسعه اپلیکیشن تحت وب فرآیند ساخت وب سایت هایی است که رفتاری مشابه با اپلیکیشن های موبایل دارند.وب اپلیکیشن ها از طریق یک مرورگر معمولی در دسترس هستند، درست مانند وب سایت های کلاسیک. علاوه بر این، برنامه‌های وب همچنین می‌توانند نوتیفیکشن های اطلاع رسانی را به کاربر نمایش دهند و  و ویژگی‌های معمول برنامه‌های تلفن همراه را در خود داشته باشند. برنامه های کاربردی وب، مشابه وب سایت های سنتی، با فناوری های توسعه وب نیز توسعه می یابند.

پس تفاوت ها چه هستند؟ برای نام بردن از برخی از تفاوت ها می توان گفت، برنامه های کاربردی وب در درجه اول بر تعامل با کاربران متمرکز هستند، در حالی که وب سایت های استاندارد برای اهداف آموزنده کاربرد دارند و توسعه می یابند .البته می توان وب سایت های تجارت الکترونیک را از این تعریف مستثنا کرد. برای ارائه یک مثال، می توانید به وضوح تفاوت بین یک صفحه بسیار جذاب و تعاملی فیس بوک و یک وب سایت شرکتی معمولی را متوجه شوید.در فیس بوک شما طیف وسیعی از اقدامات و تعاملات را در دسترس دارید اما یک وب سایت شرکتی احتمالا طیف زیادی از اطلاعات برای آگاهی یا اطلاع رسانی شما در اختیار خواهد گذاشت..
همه کانال‌های رسانه‌های اجتماعی به وضوح مبتنی بر ورودی خلاقانه کاربران هستند، در حالی که صفحات وب عمدتا اطلاعاتی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهند. به همین دلیل است که برنامه های کاربردی مبتنی بر وب باید بسیار پاسخگو، UX محور، تعاملی، پویا و آماده رسیدگی به ترافیک بزرگ و تعداد قابل توجهی از درخواست های بلادرنگ باشند.
آنها باید در مقابل تغییرات مورد نیاز کاربر قابل انعطاف باشد و امکان توسعه برای تیم های توسعه دهنده نرم افزار را فراهم کنند.
این موضوع برای وب اپلیکیشن ها بسیار حیاتی است و شاید یکی از بزرگترین تفاوت ها بین وب سایت و وب اپلیکیشن همین موضوع باشد.
در مقابل وب سایت ها معمولا کمتر در طول زمان دچار تغییر می شوند چون کاربران اطلاعات مورد نیاز خود را به راحتی و با مطالعه چند صفحه ساده بدست می آورند.