بلاگ| طراحی وب سایت اختصاصی

طراحی وب سایت اختصاصی

طراحی وب سایت اختصاصی

طراحی وب سایت اختصاصی،این اصطلاح برای بسیاری آشناست اما شاید تفاوت های وب سایت های اختصاصی و وب سایت های طراحی شده با سیستم هایی مثل ورد پرس چندان روشن نباشد.
پیاده سازی وب سایت با وردپرس کار چندان دشواری نیست اما پیاده سازی یک وب سایت اختصاصی که نیازمند کد نویسی است ،می تواند تا حدودی چالش برانگیز باشد.
برای داشتن یک وب سایت اختصاصی شما به یک برنامه نویس نیاز دارید که به یکی از زبان های برنامه نویسی تسلط کافی داشته باشد.وب سایت های اختصاصی با زبان های برنامه نویسی مختلفی مثل 
Asp.net,pyton,rubi, و بسیاری از زبان های دیگر می تواند پیاده سازی شود و این بسته به امکانات و شرایط شما می تواند متفاوت باشد.
هر چند طراحی وب سایت با وردپرس کم هزینه تر از برنامه نویسی اختصاصی است،اما دلایل بسیاری وجود دارد که می تواند شما را به سمت برنامه نویسی اختصاصی راهنمایی کند.
توسعه در نرم افزار های اختصاصی در مقابل توسعه در وردپرس
سیستم هایی مثل wordpress افزونه محور هستند و بسیاری از امکانات و افزونه ها از قبل و توسط افرادی تهیه شده است.این به این معنی است که اگر شما در طول پروژه یا پس از آن نیازمند امکانات ویژه ای باشید،لازم است که یک برنامه نویس برای پیاده سازی آن امکان خاص استخدام کنید و امیدوار باشید که افرونه مورد نظر شما را مطابق با دیگر افزونه های سیستم پیاده سازی نماید اما در پیاده سازی وب سایت های اختصاصی با توجه به اینکه از ابتدای پروژه تمامی نیاز های شما دیده شده و باتوجه به خصوصیت کد نویسی اختصاصی همواره امکان توسعه وب سایت خود را بدون نگرانی خواهید داشت.
تغییرات در نرم افزار های اختصاصی در مقابل توسعه در وردپرس
در طول پروژه در بسیاری موارد نیازمند تغییرات بر حسب نیاز های خود خواهید داشت.واقعیت این است که تغییرات در سیستم های افزونه محور بسیار مشکل تر از پیاده سازی تغییرات در وب سایت های اختصاصی مبتنی بر کد نویسی است و شما می تواند مطابقت بیشتری را در راهکار های اختصاصی بدست آورید.زبان های برنامه نویسی امروزه بسیار قدرتمند و البته انعطاف پذیرتر شده اند و کتابخانه های تخصصی و بسیار مفیدی را پشتیبانی می کنند.
امنیت در نرم افزار های اختصاصی در مقابل توسعه در وردپرس
سایت های با طراحی اختصاصی از امنیت به مراتب بالاتری نسبت به سیستم هایی نظیر وردپرس برخوردار هستند.امنیت در سطح وب سایت های اختصاصی با توجه به نوع کد نویسی و استفاده از ابزار های تست نفوذ،اطمینان خاطر بسیار بیشتری به صاحبان سایت خواهد داد.این نکته را باید در نظر داشت که افزونه های تولید شده در وردپرس، گاهی ممکن است دارای باگ هایی باشند که آسیب های جبران ناپذیری به سایت و داده های شما  وارد نماید.
کاربر پسند بودن در نرم افزار های اختصاصی در مقابل توسعه در وردپرس
طراحی صفحاتی مثل صفحه لندینگ پیج یا صفحات داخلی در سیستم های وردپرسی معمولا شباهت زیادی به یکدیگر دارند.این در صورتی است که طراحی صفحات به خصوص صفحات داخلی بر اساس تجربه مدیران کسب و کار و شناخت آنها از کاربران خود باید انجام شود که این مورد در کد نویسی اختصاصی بسیار قابل کنترل است.همچنین ممکن است نیاز های فنی مانند فیلتر های خاص در برخی صفحات مورد نیاز باشد که در این صورت کد نویسی اختصاصی اجتناب نا پذیر خواهد بود.